14 września 2016

Spotkania autorskie

Wyróżniki:

– trudne zjawiska,
– zmiana,
– lęki rozwojowe.

Spotkania z publicznością, jakie zapewniam nie wymagają rekwizytów, czy scenografii – z wyjątkiem inscenizacji teatralnej Sztuka Właściwych Decyzji. Mogą być elementem dużego kongresu, ale i kameralnego spotkania lub narady. Stawiam dociekliwe pytania, każda kwestia, to odrębne „dochodzenie” budzące uważność i przenikliwość u uczestników. Na kluczowe pytania wymuszam odpowiadanie pisemne. To ważny akt uczestniczenia w procesie rozwojowym projektu – nadrzędnego nad wszystkimi – „Moje Życie”. Co oznacza, że jestem wymagającym oraz angażującym moderatorem spotkania. Ponieważ pracuję głosem i obrazem mam jasne wytyczne dotyczące właściwego nagłośnienia i światła.

„Ogromne doświadczenie Roberta to kopalnia wiedzy praktycznej, którą potrafi przekazywać po mistrzowsku. Zaś jego osobowość, stanowi mieszankę wiedzy i energii, którą każdy, nie tylko bardzo doświadczony przedsiębiorca, powinien sobie zafundować.”

Założyciele ENDORFINA EVENTS

1. Dla Decydentów i Mentorów – Sztuka Właściwych Decyzji – spotkanie autorskie oraz inscenizacja teatralna zamawiana od 2014 roku.

Kluczowe wątki:

 • Uważność na fałszywie dodatnie kryteria przeżyć motywujących – ostry dyżur z sercem i rozumem, czyli dlaczego zmiany są fałszywie ujemne?
 • Uważność na urojone obfitości w życiu – czy są na to rozwiązania i jak odróżnić kryzys i problem od ich konsekwencji?
 • Uważność na związki przyczynowo-skutkowe w motywacjach i wynikach – a rentowne zachowania w kryzysie?

Wsparcie narzędziowe:
Audiobook „Sztuka Właściwych Decyzji – Mentoring Theater”
Niniejsze wystąpienie jest częścią projektu mentoringowego „Sztuka Właściwych Decyzji”. Projekt składa się z monodramu, czyli teatralnej inscenizacji o tym samym tytule, audiobooka oraz książki „Na okruchach uważności…”

 

2. Dla Właścicieli i Liderów – Przywództwo sytuacyjne – uważność na presje oraz użyteczność roli. Spotkanie autorskie zamawiane od 2013 roku.

Kluczowe wątki:

 • Kompetencje użyteczne w życiu właścicielskim – indeks LifeSkills, autoocena umiejętności emocjonalnych oraz intelektulanych, będących od 5 tys. lat przedmiotem kształcenia elit, liderów.
 • Przywództwo, czyli skutki intencji i zachowań w wynikach – co jest świadome, a co ukryte oraz od czego uciekamy?
 • Rentowne zachowania – ich wyróżniki, a priorytety dla uważnej pracy w codzienności Projektu „Moje Życie”?

Wsparcie narzędziowe:
Książka „Na okruchach uważności… Presja a użyteczność”
W służbie wrażliwego zatrzymania nad właściwą niejasnością wskazuję,jak istotne są tytułowe okruchy uważności w codziennym życiu osoby dowodzącej. Autentyczność, jasność, obecność, wytrwałość – między innymi te nieoczywiste wartości odkrywamy podczas mojego wystąpienia oraz lektury. Spotkanie jest przeznaczone dla osób doświadczonych, być może przemęczonych zmianami, szukających energii oraz rozwiązań w sobie. Nie na zewnątrz.

3. Dla Mentorów prowadzących – argumentacje publiczną, trudne rozmowy, narady – Sztuka mówienia na głos – Speaking Theater. Spotkanie autorskie zamawiane od 2001 roku.

Kluczowe wątki:

   • Strategia, uważność na przeżycia – a logiczna kwalifikacja celów wylotowych przekazu?
   • Taktyka, uważność na bariery – a moja sprawność w zarządzaniu energią, konfliktem i pamięcią w trakcie przekazu?
   • Narracja, uważność na spójność – moje argumenty, repertuar oraz narzędzia a moje cele?
   • Kondycja – jak dobrze znam swoje umiejętności emocjonalne? Które z nich działają na moją korzyść, a które nie…? Czy zarządzam swoją kondycją, energią i wytrzymałością psychiczną, czy jej ulegam podczas transferu…?

Wsparcie narzędziowe:
Audiobook „Sztuka Mówienia na Głos – Speaking Theater”
Czy zdarzyło Ci się wpaść w „czarną dziurę zwątpienia” na widok ważnego decydenta lub sali pełnej ludzi, czekających na pierwsze wypowiedziane przez Ciebie zdanie? Mi też…
Czy nurtuje Cię, dlaczego to nie najlepsi fachowcy zostają szefami dużych instytucji lub korporacji, tylko ludzie, którzy potrafią coś innego…? Mnie też… Skoro towarzyszą Ci, takie refleksje, to znaczy, że to wystąpienie, może być dla Ciebie interesujące.
Mój warsztat, wynika z doświadczenia ponad 35 lat prowadzenia trudnych rozmów. Jako przedsiębiorca, mentor i pedagog, pracujący na scenie profesjonalnej. Na scenie trudnych decyzji, trudnych rozmów i trudnych spotkań. Bo jeśli nie jesteś prowadzącym, to wszystko inne jest – dość łatwe…

4. Koncepcja LIFESKILLS – co zrobić, by przygotować młodego człowieka do powodzenia w życiu rodzinnym oraz zawodowym? Spotkanie autorskie zamawiane od 2016 roku.
Kluczowe wątki:

 • Czym są kompetencje użyteczne życiowo – LIFESKILLS, a czym egzamin dojrzałości?
 • Co wyróżnia dawne, a co przyszłe elity i kim one są oraz co takiego konkretnie potrafią dokonać? Czym jest indeks kompetencji użytecznych rynkowo lub społecznie XXI wieku?
 • Od użytecznej edukacji do życiowych ról…? Gdzie leżą i co dokładnie oznaczają bariery przejścia?
 • Uczyć: co myśleć, czy jak myśleć…?

Wsparcie narzędziowe:
Koncepcja Innowacyjnego Liceum LIFESKILLS Nr. 1 w Warszawie – materiał autorski w którym przedstawiamy model kształcenia użytecznych życiowo kompetencji, charakterystycznych dla przyszłych ludzi czynu.