14 września 2016

Spotkania autorskie

Wyróżniki moich spotkań, bazują na wspólnocie dociekań. Dlatego stawiam na:

– trudne zjawiska – jako wyzwania edukacyjne,
– zmiany – jako elementy strategiczne lub bariery zewnętrzne,
– lęki rozwojowe – jako bariery wewnętrzne.

Spotkania z publicznością, jakie zapewniam nie wymagają rekwizytów, czy scenografii – z wyjątkiem inscenizacji teatralnej Sztuka Właściwych Decyzji. Mogą być elementem dużego kongresu, ale i kameralnego spotkania lub narady. Stawiam dociekliwe pytania, każda kwestia, to odrębne „dochodzenie”, jakie może być budzące uważność oraz przenikliwość u uczestników. Na kluczowe pytania wymuszam odpowiadanie pisemne. To ważny akt uczestniczenia w procesie rozwojowym projektu nadrzędnego nad wszystkimi – „Moje Życie”. Co oznacza, że jestem wymagającym oraz angażującym moderatorem spotkania. Ponieważ pracuję głosem i obrazem, mam jasne wytyczne dotyczące właściwego nagłośnienia oraz światła.

„Ogromne doświadczenie Roberta to kopalnia wiedzy praktycznej, którą potrafi przekazywać po mistrzowsku. Zaś jego osobowość, stanowi mieszankę wiedzy i energii, którą każdy, nie tylko bardzo doświadczony przedsiębiorca, powinien sobie zafundować.”

Maciej Ledzion – Założyciel ENDORFINA EVENTS
 

1. Dla Właścicieli i Liderów – Przywództwo sytuacyjne – uważność na presje oraz użyteczność roli. Spotkanie autorskie zamawiane od 2013 roku.

Kluczowe wątki:

  • Kompetencje użyteczne w życiu właścicielskim – indeks LifeSkills, autoocena umiejętności emocjonalnych oraz intelektulanych, będących od 5 tys. lat przedmiotem kształcenia elit, liderów.
  • Przywództwo, czyli skutki intencji i zachowań w wynikach – co jest świadome, a co ukryte oraz od czego uciekamy?
  • Rentowne zachowania – ich wyróżniki, a priorytety dla uważnej pracy w codzienności Projektu „Moje Życie”?

Wsparcie narzędziowe:
Czym jest inteligencja?
Książka „Na okruchach uważności… Presja a użyteczność”
W służbie wrażliwego zatrzymania nad właściwą niejasnością wskazuję,jak istotne są tytułowe okruchy uważności w codziennym życiu osoby dowodzącej. Autentyczność, jasność, obecność, wytrwałość – między innymi te nieoczywiste wartości odkrywamy podczas mojego wystąpienia oraz lektury. Spotkanie jest przeznaczone dla osób doświadczonych, być może przemęczonych zmianami, szukających energii oraz rozwiązań w sobie. Nie na zewnątrz.

2. Dla Interesariuszy związanych z rodzinnym biznesem, majątkiem. Dla osób prowadzących trudne rozmowy, narady z fundatorami, rodziną/spadkobiercami – Fundacja, spadek, a przypadek…? Spotkanie autorskie zamawiane od 1995 roku.

Kluczowe wątki:

      • Strategia, uważność na 3 pokolenia do przodu – a logiczna kwalifikacja celów wylotowych spuścizny?
      • Taktyka, uważność na bariery ludzkie – a sprawność w zarządzaniu energią, konfliktem i pamięcią rodziny w regułach formalnych?
      • Kryteria, warunki do spełnienia przez potomnych – argumenty, repertuar oraz narzędzia formalne, a cele fundatorów?
      • Edukacja, a ocena stanu emocjonalnego rodziny? Jak zamienić emocje panujące w rodzinie na liczby i reguły formalne? Które z nich zadziałają na korzyść, a które spowodują regres…?

Wsparcie narzędziowe: Ustawa o fundacjach z 1984, czy z 2023 roku?

3. Koncepcja LIFESKILLS – co zrobić, by przygotować młodego człowieka do powodzenia w życiu rodzinnym oraz zawodowym? Spotkanie autorskie zamawiane od 2016 roku.
Kluczowe wątki:

  • Czym są kompetencje użyteczne życiowo – LIFESKILLS, a czym egzamin dojrzałości?
  • Co wyróżnia dawne, a co przyszłe elity i kim one są oraz co takiego konkretnie potrafią dokonać? Czym jest indeks kompetencji użytecznych rynkowo lub społecznie XXI wieku?
  • Od użytecznej edukacji do życiowych ról…? Gdzie leżą i co dokładnie oznaczają bariery przejścia?
  • Uczyć: co myśleć, czy jak myśleć…?

Wsparcie narzędziowe:
Pytanie o maturę kompetencji 21-go wieku?
Koncepcja Innowacyjnego Liceum LIFESKILLS Nr. 1 w Warszawie – materiał autorski w którym przedstawiamy model kształcenia użytecznych życiowo kompetencji, charakterystycznych dla przyszłych ludzi czynu.