15 czerwca 2013

Praktyka biznesowa od 1988 roku

Mówimy, jak zawsze, różnymi językami […].
Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda?

…z Mistrza i Małgorzaty

 • reżyser narracji scenicznej, mentor, pedagog

  Jestem prekursorem i jednym z wiodących animatorów polskiej sceny profesjonalnych moderatorów, którą współtworzę od 1995 roku. Acz karierę na scenie argumentacji biznesowej, zaczynałem w Niemczech już w roku 1987. Uprzednio przez szereg lat uprawiałem amatorsko teatr improwizacji oraz twórczą animację dla dzieci i młodzieży. Moją publiczność nad Wisłą, szacuje się na ponad 800 tys. uczestników. Na scenie warszawskiego Teatru Collegium Nobilium występowałem do roku 2020 z autorskim monodramem „Sztuka Właściwych Decyzji„. Inscenizację, obejrzało ponad 6,5 tys. widzów. Pełnię również rolę mentora i superwajzora dla setek osób występujących lub wstępujących na scenę biznesową oraz edukacyjną. W latach 2007 do 2022 roku, współtworzyłem Stowarzyszenie Profesjonalnych Mówców, w którym wolontarialnie pełniłem funkcję prezesa zarządu oraz w latach 2016 – 2022 głównego sponsora projektu.

 • autor, publicysta

  Liczne doświadczenia w moim życiu zawodowym, doprowadziły mnie do roli piewcy „odzyskania właścicielstwa” i propagatora myślenia, nieskrępowanego niewolniczymi tradycjami. Tym samym zaowocowało to łącznie dziesięcioma książkami m.in.: „Standardy kierowania zespołem handlowym”; „Dyskretny urok wystąpień publicznych” z Piotrem Kraśko i Tomaszem Kammelem; „Wolni i zniewoleni” oraz „Osobliwość a przedsiębiorczość”; napisaną z dr n. med. Jarosławem Sikorą – „Na okruchach uważności…”. Audiobooki i książki mojego autorstwa trafiły pod strzechy w liczbie ponad 200 tys. egzemplarzy na przełomie minionych 25 lat. Ponad 20 osobom pomogłem napisać, uporządkować lub wydać własne książki. Najnowsza publikacja z 2024 roku, to dzieło zespołowe pedagogów spod znaku LifeSkills – książka „Gra w szkołę. Od presji do zjawisk licealnych”

  „Wszystko co dzieję się w uzgodnionej rzeczywistości, ma drugie dno. Tak sugeruje Robert Krool, którego znam ponad 35 lat… Drugie dno naszej znajomości, to nie to, że obydwaj mamy tak samo na imię; że obydwaj zaczynaliśmy w Hamburgu; że obydwaj jesteśmy pionierami w odrębnych dziedzinach; ale coś bardzo fundamentalnego: każdy z nas, stworzył siebie, swoją reputacje, markę – bez wsparcia i przykładu ze strony rodziców, rodziny. Taka sytuacja, może być więc sensowną inspiracją dla milionów młodych ludzi, będących w podobnej sytuacji…”

  DR-ING.DIPL.-ING. Robert Klinski
  European Patent Attorney | European Trademark and Design Attorney
  Founder & PATENTSHIP PATENTANWALTS­­­GESELLSCHAFT MBH/Monachium