Wrzesień 4, 2013

Mentorat – rozwój kompetencji XXI wieku…

Mentorat…

To wg. mnie najbardziej sprawdzone narzędzie rozwoju człowieka. Przez tysiąclecia mentorat był osią kształcenia lekarzy, rzemieślników, sędziów, dowódców oraz decydentów, oficerów i sukcesorów. Nie wymaga wielkiego zaangażowania sprzętu i technologii, a skok rozwojowy następuje stosunkowo szybko. Oczywiście istnieją dwa warunki: Twoja wewnętrzna gotowość i to, że znajdziesz mentora z prawdziwego zdarzenia!

Od 25 lat zajmuję się zawodowo wsparciem decydentów, liderów oraz rodziców, uszanowując ich wewnętrzną spójność względem wyznawanych wartości. Jestem prekursorem uważnego mentoratu, jednym z bardziej doświadczonych, ale i dyskretnych mentorów w Polsce, a także Europie. Moi klienci to przede wszystkim: Polacy, Niemcy, Austriacy, Szwajcarzy, Duńczycy, Izraelczycy, a w tym kilka rodzin królewskich. Kilkoro z moich Klientów, znajduje się na liście światowego rankingu Fortune 1000… Prowadzę również superwizję dla zamkniętych grup mentorów i coachów, zaawansowanych w swojej karierze. Osią moich interwencji na rzecz Klienta jest zawsze pomiar, kryteria postępu i świadomy rozwój użytecznych życiowo kompetencji, więcej szczegółów o zapleczu mojej podstawy programowej tu www.lol1.pl/koncepcja

Mentoraty – użyteczne projekty dla biznesu

Cel: Marżologia – ku właściwym marżom
Dla: decydentów, liderów firm rodzinnych lub sukcesorów

Moduł 0: Diagnostyka mentorska kompetencji emocjonalnych, intelektualnych oraz predyspozycji do dalszych wyzwań życiowych.
Moduł I: Eksperyment – nowe marże, a zmiany w życiu zawodowym i rodzinnym.
Moduł II: System wynagrodzeń dla Twojej Firmy – programowanie zmiany, a właściwe marże.
Moduł III: Program pokonania barier wewnętrznych dla wejścia w rolę właściciela marż, czyli Lider a zmiany strategiczne w organizacji.

Użyteczna edukacja i sztuka uważności

Cel: Ochrona zdrowia, w tym psychicznego i emocjonalnego rodziny.
Dla: Rodziców, liderów, nauczycieli, mentorów i osób podążających drogą uważności

Edukacja medyczna i ratunkowa – praktyczny program Ekspres Medyczny, konkurs wiedzy Ambasador Zdrowia
Mentoring Theater – inscenizowane sesje mentoringowe na uważność z udziałem publiczności, w przestrzeni teatru. Więcej na: www.mentoringtheater.pl
Właściwa Decyzja & Rozwiązanie – indywidualne sesje mentoringowe w obliczu trudnej decyzji, konfliktu interesów lub złożonego problemu.
Szkoła po godzinach – dla Grona Pedagogicznego oraz Rodziców Uczniów naszego liceum. Cykl pełnych wiedzy o człowieku i jego barierach świadomości, spotkań w sprawie istotnej: świadomości naszych życiowych ról i ich zmian wymuszanych przez los. Z tymi zmianami związane są kompetencje emocjonalne, które są osią – udanych, bądź nieudanych zmian, wymiennie kryzysów – w życiu każdego z nas… Więcej informacji o cyklu „Szkoła po godzinach”

Rodzinne Liceum LIFESKILLS Nr. 1 w Warszawie

Cel: Przygotowanie do powodzenia w życiu rodzinnym i zawodowym.
Dla: Młodych, zdecydowanych i niezdecydowanych – indywidualistów

Jest to pierwsza placówka w Polsce wypracowująca indywidualną strategię edukacyjną ucznia, m.i. w oparciu o osobiste predyspozycje młodego człowieka i kompetencje użyteczne życiowo. Ważnym atrybutem naszej szkoły rodzinnej jest praktyczny mentorat zorientowany na indeks kompetencji LifeSkills. Zależy nam na wysokich lotach maturzystów bo dobry wynik ciągle jest pożądany przez naszych Klientów. Dlatego integralnym elementem szkoły jest znany od 23 lat Kurs Sikory – Matura Wysokich Lotów, cieszący się uznaniem ponad 12 tys. absolwentów. Obecnie już lekarzy, naukowców, specjalistów, ale przede wszystkim też rodziców, którzy polecają ten kurs swoim dzieciom i bliskim.

Więcej na

 

www.lifeskills.pl